Професія: ерукар, манікюрник"

 

Ця професія офіційно визнана і є на сьогоднішній день одною з актуальних. Включена в тарифно – кваліфікаційний довідник .

         Професія "Косметик” з’явилася в загальноукраїнському класифікаторі професій досить давно, хоч дехто продовжує називати спеціалістів цієї професії "косметичка” або "косметолог”. Звичайно, змінилась не тільки назва, але і вимоги до спеціалістів.

        Чітко помітився стрімкий прогрес у косметології, а також розвиток безпосередньо пов’язаної з нею індустрії виробництва, величезної кількості засобів догляду за шкірою обличчя і тіла, волосся і нігтями.

       Професійний догляд за шкірою передбачає комплекс заходів, які проводяться фахівцями з відповідною освітою. Професійний догляд не включає щоденного догляду за шкірою, який виконує кожна людина в домашніх умовах. Але, все-таки, до професіонала звертаються тоді, коли звичайного домашнього догляду виявляється недостатньо, коли з’являються перші ознаки в’янення шкіри або коли виникають серйозні проблеми.

Косметик має надавати такі послуги:

      догляд за здоровою шкірою;

      профілактику передчасного старіння шкіри;

      воскову депіляцію;

      макіяжу і нанесення декоративної косметики.

Макіяж дає змогу поліпшити зовнішній вигляд людини, тим самим піднімаючи їй настрій і вселяючи впевненість. За допомогою макіяжу можна згладити сліди невблаганного часу, сховати зморшки і круги під очима, почервоніння шкіри і пігментні плями, збільшити очі, виділити контур губ.

Клієнтка косметичного салону і після різних процедур хоче виглядати "пристойно”, тому легкий природний макіяж – абсолютно необхідна процедура, технікою виконання якої зобов’язаний володіти кожний косметик.

Відомо, що на вік людини перед усім вказує стан шкіри рук.

Шкіра – це складний і важливий орган, який складається з кількох шарів і містить багато утворень. Вона є найуразливішою частиною тіла людини. Вона травмується і передчасно старіє. Тому догляд за руками є одним із важливих завдань для косметиків. Він поділяється на гігієнічний догляд за шкірою рук, ніг і нігтями та декоративний догляд за нігтями.

Сьогодні виконання манікюру, догляд за руками, з гігієнічної процедури перетворилося на мистецтво.

На сьогоднішній день все більше відкривається нових косметичних салонів, кабінетів, які пропонують найрізноманітніший вибір засобів, методик, процедур, з використанням досить давно відомих і найсучасніших косметичних засобів.

За всім цим стоїть цілком конкретний фахівець, який повинен не тільки розуміти зміст кожної методики, а й досконало знати показання та протипоказання щодо її застосування з урахуванням оцінки особливостей будови шкіри, вміти передбачати очікуваний ефект, побічні реакції та будь-які ускладнення.